НСК «Олімпійський» - безбар'єрний простір для відпочинку та занять спортом

Одним з найважливіших завдань керівництва державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» в соціально-гуманітарному напрямку діяльності є подальше покращення інклюзивних та безбар'єрних умов для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при відвідуванні ними стадіону  НСК «Олімпійський» або заходів, що відбуваються на його території.
Під час реконструкції комплексу в рамках підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року було значно покращено доступ на територію стадіону та перебування на вказаній території осіб з інвалідністю.
Так, об’єкти НСК «Олімпійський» обладнані пандусами, всього на стадіоні передбачено до 150 місць для осіб з інвалідністю та супроводжуючих їх осіб (місця для супроводжуючих передбачені поруч з особами з інвалідністю), з яких 105 місць розміщені по верхньому контуру нижнього ярусу стадіону, 25 місць біля об’їзної дороги стадіону та 20 місць у VIP-сегменті стадіону.
Місця для осіб з інвалідністю розміщені таким чином, що вони не перетинають основні потоки глядачів і не створюють перешкоди для вільного пересування себе або інших глядачів. Неподалік вказаних місць розміщено спеціальні санвузли із розрахунку 10 осіб з інвалідністю на 1 санвузол, що відповідає нормам УЄФА, та автономні пункти харчування.
Під час проведення масових заходів, за замовленням організаторів заходів, НСК надається послуга аудіо-описового коментаря для осіб з вадами зору. Також для цієї категорії осіб на території комплексу розміщено спеціальні навігаційні таблички, кнопки ліфтів та меню в пунктах харчування з використанням шрифту Брайля.
Генеральним директором НСК «Олімпійський» затверджено порядок супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших  маломобільних груп населення при відвідуванні ними державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський».
З моменту відкриття стадіону у 2011 році після реконструкції в НСК «Олімпійський» запроваджено  проведення, за попереднім замовленням, групових екскурсійних турів для осіб з інвалідністю, у т.ч. для осіб з вадами слуху або зору.
У 2020 році на території комплексу було встановлено сучасні тренажери для занять спортом на відкритому повітрі, які також призначені для використання їх особами з особливими потребами.
В подальших планах керівництва НСК «Олімпійський» передбачено продовження практики реалізації успішних кейсів в сфері безбар'єрності, обмін досвідом з провідними світовими організаціями в цьому напрямку та покращення умов перебування глядачів на всіх без виключення заходах.
У своїй діяльності у сфері інклюзивності та безбар'єрності менеджмент НСК «Олімпійський» керується законодавством України, насамперед, наступними нормативними актами:
1. Указ Президента України від 03.12.2020 №533/2020 «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».
2. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 883-р  «Про затвердження плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року».
3. Наказ Міністерства молоді та спорту України від 16.09 2021 № 3423 «Про утворення робочої групи з реалізації Плану заходів».

Наші Партнери